Blog

MAKASINA HAYRAN KUAFÖR PARİSLİ CEMİL
MAKASINA HAYRAN KUAFÖR PARİSLİ CEMİL

SABAH GAZATESİ 

'Bu mesleğe aşık oldum' dedi ve ortaokuldan sonra eline makası aldı. Siyasetten sanat dünyasından spor camiasına kadar pek çok ismin saçını teslim ettiği kuaför 'Parisli Cemil'

Makasına Hayran işine tutkulu namı dier 'Parisli Cemil', Cemil Ayrancıgil, 40 yıllık iş hayatını ve özel yaşamını SABAH Ankara ile paylaştı. 

Farklı bir iş yapmayı düşündünüz mü?

1967'de Ankara'ya geldim. Ekonomik sıkıntılar yaşadığım dönemler oldu. Askere gittiğimde yine mesleğimi yaptım. Bu süreç içinde aşık olduğum mesleği bırakmaya karar verdim.

NEDEN?

1960'ların sonu ve 70'lerde gençlike saç furyası oluştu. Hippi denildi, sağcı, solcu deniliyordu. Gençler saçlarını uzatıyor, bakmasını bilmiyorlardı. Polisler uzun saçlı gençleri tutar, berbere getirirlerdi. faullerini sakallarını kesmemizi söylerlerdi. bu dönemde mesleğimiz çıkmaza girdi. babama işimi bırakacağımı söylediğimde "Hayır bırakamazsın, çünkü bu işi çok seviyorsun" dedi.

 

Devamını Oku
Havluları Elde Yıkadığımız Bile Oldu
Havluları Elde Yıkadığımız Bile Oldu

Sabah Gazatesi 2010

Cemil Ayrancıgil İle Söyleşi 

İş Hayatınız Süresince eşiniz, sizi Nasıl destekledi?

Eşim Keriman Hanım, benim görünmeyen kahramanım ilk zamanlar her şeyimizi evde yaptık. Peçetemizin dikişine varıncaya kadar, havlularımızın yıkanmasına kadar her ayrıntı evimizde hayat buldu. Çamaşır makinesi olmadığı dönemlerde eşim havluları elde yıkardı. Kömür ütüsüyle ütü yapardı. Ama şu anda teknolojinin bize sunduğu fırsatlarla tüm işlemler salonlarımızda gerçekleşiyor.

 

Devamını Oku
BAŞKENTTE YILIN SAÇ MODELİ ( KÜLTÜR BAKANI MODAYA UYDU )
BAŞKENTTE YILIN SAÇ MODELİ ( KÜLTÜR BAKANI MODAYA UYDU )

Parisli Cemil'in ünlü müşterileri arasında Kültür Bakanı Ahmet Taner Kışlalı da var.....

ÇANKAYA RÜZGARI 

Saç bakımı günümüzde büyük önem kazandı. Artık erkekler de saçlarının bakımına önem veriyorlar. Çok eskilerde öyle miydi?

Bir berbere gidilir. Uzayan saçlar kestirirlir ve iş biterdi. Bugün modern çağın gereklerine saç bakımı alanında önem vermek zorunlu oluyor. Ankarada saç bakımı alanında mesleğinin zirvesine varmış bir sanatçı var: "Parisli Cemil" diye ün kazanmış Cemil Ayrancıgil.

Tam 17 yıldır mesleğini sürdüren 31 yaşındaki Ayarancugil saç bakımı alanında değişik bir teknik uyguluyor. Mesleğinde yenilik getirmiş olan Ayrancıgil bu yıl kısa görünüm ve sert çizgilerden oluşan modeli Ankara'da moda oldu.

Ankara'nın en güzel salonlarından birine sahip olan Parisli Cemil'in müşterileri arasında Bakanlar, Parlamenterler ve ünlü sanatçılar da var.

Son saç modelleri hakkında bilgi almak için gittiğimizde bir ratlantı sonucu kültür bakanı Ahmet Taner Kışlalı'yı da orada gördük. Kılalı, bayram öncesi saçını Parisli Cemil'e kestirdi.

Devamını Oku
Bizimle çalışmak mı istiyorsunuz? Kariyer fırsatlarına göz atın.